CATEGORY

Strehim

Rikonstruksioni i banesave/si mund të aplikojnë familjet në nevojë

Viagra langzeitnebenwirkungen Die Menschen viagra langzeitnebenwirkungen Hongkong scheinen in Sachen Sex Гhnlich wie die in Nigeria zurГckhaltend zu sein, Katharina soll ruhig zusehen wie ich...

Bashkia Tiranë dhe IMT shemb 4 ndërtesa në zonën e 5 Majit/Protesta e banorëve

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në lagjen e tyre në rrugën “Pal Hasi” në kryeqytet u shfaq policia dhe fadromat e...

Nga vendbanim informal në një strehë të përkoshme, Bashkia Shkodër strehon Romët

Strehimi është një ndër problemet kryesore me të cilin përballen familjet e varfëra në vendin tonë.  Sipas të dhënave zyrtare rreth 35.000 familje janë...

Pa strehë dhe pa përkrahje, 19 familje egjiptiane të lëna në mëshirë të fatit në Korçë

Të hysh në shtëpitë tona të bie të fikët s’dimë ku të shtrihemi ku të flemë. Vjen darka vjen data për ne. Sepse jemi...

Përse duhet të hartohen planet 5-vjeçare vendore të strehimit ?

Strehimi është një problematikat më të mëdha për familjeve të varfëra, kjo vihet re në qytete të mëdha siç është Tirana dhe Elbasani. Vështirësia...

Ja kush janë pallatet që do të shëmben nga termeti në Tiranë

Shqipëria u godit nga një tërmet i fortë me magnitudë 6.4 në orën 03:54 më 26 nëntor 2019. Dridhja u ndje në shumë vende...

Aktivizmi për Strehimin, pamundësia për një strehë

Etleva është nëna e 3 fëmijëve, prej 3 vitesh ajo jeton në një banesë me qira në Yzberisht, punon si sanitare dhe kujdeset e...

Latest news