Speciale

Investigime

Sociale
Të fundit

Zbatimi i planit vendor për romët dhe egjiptianë në Korçë, cilat janë problemet që nuk kanë gjetur zgjidhje?

Nga Fjona Çela Romët dhe egjiptianët në Shqipëri gëzojnë statusin e pakicave kombëtare. Rrjedhimisht ato kanë edhe të drejtat e tyre për të jetuar si pjesëtarët...

Nuk marrin ndihmën ekonomike, si i penalizon burokracia e dokumenteve familjet e varfëra

Pjesë e “pakos së madhe” të ndihmës ekonomike që qeveria shqiptare shpërndau në fundin e vitit 2022 ishin edhe familjet e varfëra të cilat...

Cilat janë partitë dhe politikanët shqiptarë që kanë lobuar në SHBA nga 1992-2022

Lobimi i partive shqiptare drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës është një temat e nxehta në ditët e fundit. Shumë akuza bëhen nga të...

Shtohen të semurët mendorë të dhunshëm, në 3 vite 71 çështje gjyqësore penale

Nga Fjona Çela Persona me probleme të shëndetit mendor frekuentojnë hapësira publike të pashoqëruar dhe shpesh herë në gjendje të rënduar. Por ata që më së...

Ëndrra për një shtëpi, dhe përballimi i dimrit të acartë pa energji për romët në Shkozë

Nga Fjona Çela Minoriteti Rom tashmë i vendosur prej vitesh në Shqipëri është gjithmonë në përpjekje për t’u integruar dhe bashkëjetuar me shoqërinë shqiptare. Problematika...

Arsimi

Diskriminim

Shëndetësia

Punsim
PUNËSIM

Historia e tregtarëve rom të Drizës, si po i shpëton shitja e rrobave nga varfëria

Për dekada me radhë, tregtia e veshjeve dhe punimeve artizanale ka qenë një aktivitetet identifikuese të anëtarëve të komunitetit Rom dhe Egjiptian në Shqipëri. Driza është një nga fshatrat që...

“Të mbështesim industrinë e tapeteve”, zbulohet kontrata e parë e lobimit të partive shqiptare në SHBA

Lobimi në SHBA është kryeçështja në opinionin publik të javëve të fundit në Shqipëri. Me shpërthimin e skandalit të ish-agjentit të FBI, Charls Mcgonigal...

Nuk marrin ndihmën ekonomike, si i penalizon burokracia e dokumenteve familjet e varfëra

Pjesë e “pakos së madhe” të ndihmës ekonomike që qeveria shqiptare shpërndau në fundin e vitit 2022 ishin edhe familjet e varfëra të cilat...

Cilat janë partitë dhe politikanët shqiptarë që kanë lobuar në SHBA nga 1992-2022

Lobimi i partive shqiptare drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës është një temat e nxehta në ditët e fundit. Shumë akuza bëhen nga të...

Vëzhgime

Strehimi

casino mit 10 euro startguthaben ohne einzahlung
book of ra online casino
20 euro bonus ohne einzahlung casino
starburst gaming
fruit machine cheats
100 free spins no deposit
lightning link free coins instagram
https://book-of-ra-play.com/
https://book-of-ra-classic.com/hugo-gra/
mr bet login